: Miercuri 27 Mai - Joi 28 MaiFreza fara fir Einhell TP-RO 18/55 Li BL este unealta ideala pentru lucrari de frezare precise - puternica, flexibila si fara fir.
Ca membru al familiei Power X-Change, dispozitivul este compatibil cu toate bateriile din seria de sistem, oferind o flexibilitate maxima.
Unealta este alimentata de un motor fara perii Einhell.
Acest motor fara perii ofera mai multa putere si o durata de functionare mai lunga decat un motor conventional cu perii de carbon.
Dupa inregistrarea online, exista o garantie de 10 ani pentru motorul fara perii.
Cu inaltimea mare a cursei de 55 mm, freza permite o adancime maxima de imersie.
Barele de ghidare solide asigura o stabilitate maxima.
Electronica de control al vitezei poate fi variata infinit intre 10.000 si 30.000 rpm folosind o rotita de reglare, permitand o adaptare optima la orice material.
Adancimea de frezare poate fi reglata continuu si precis prin opritorul turelei si reglarea fina suplimentara.
Pentru o versatilitate sporita, freza fara fir este echipata cu doua pense (6 mm si 8 mm), un blocator al axului pentru schimbarea rapida a sculelor si o insertie din plastic pentru a proteja suprafata piesei de prelucrat.
Pozitia optimizata a comutatorului permite operarea sigura cu ambele maini, in timp ce LED-ul incorporat ofera o iluminare optima a zonei de lucru.
Un capac pliabil pentru spargerea aschiilor protejeaza impotriva aschiilor de lemn proiectate.
Ghidajul paralel stabil asigura o frezare precisa de-a lungul marginilor.
In plus, in pachetul de livrare sunt incluse un varf de busola, un manșon de copiat, o cheie fixa si un adaptor de aspiratie - pentru o lucru curat, precis si confortabil.
Se livreaza fara baterie si incarcator.
Acestea sunt disponibile separat.
Membru al familiei Power X-Change, necesita 1 baterie de 18 V.
Motor fara perii - mai multa putere si timp de functionare mai lung.
Fara perii - garantie de 10 ani pentru motor dupa inregistrare.
Inaltime mare a cursei pentru adancime maxima de imersie.
Barele de ghidare solide pentru o stabilitate mai mare.
Control electronic al vitezei continuu variabil cu motor puternic.
Adancime de frezare reglabila infinit cu reglare fina suplimentara.
Reglare a adancimii cu opritor turelă multi-pozitional.
Pense (6 si 8 mm) pentru diverse freze.
Blocare a axului pentru schimbarea usoara a sculei.
Pozitie optimizata a comutatorului pentru operare sigura cu ambele maini.
LED pentru iluminarea optima a zonei de lucru.
| Atribute esentiale | |
|---|---|
| Clasa de utilizare | Semi-profesionala |
| Demonstratie video | NU |
| Adancime de frezare | 55 mm |
| Caracteristici operationale | |
|---|---|
| Valoare vibratii emise | - m/s2 |
| Turatie la mers in gol | 30000 rpm |
| Sistem de prindere | |
|---|---|
| Bucsa | 6, 8 mm |
| Caracteristici acumulatori | |
|---|---|
| Capacitate acumulatori | - Ah |
| Tensiune acumulatori | 18 V |
| Numar acumulatori | 0 acumulatori |
| Tip acumulatori | Li-Ion |
| Dotari | |
|---|---|
| Turatie constanta | NU |
| Accesorii suplimentare | NU |
| Valiza de transport | NU |
| Motor fara perii | DA |
| Turatie reglabila | DA |
| Reglaj fin | DA |
| Ghidaj fin | NU |
| Pornire lina | NU |
| Led iluminare | DA |
| Dimensiuni | |
|---|---|
| Greutate | 2.56 kg |
| Zgomot | |
|---|---|
| Nivel putere sonora | - dB |
| Informatii suplimentare | |
|---|---|
| Informatii suplimentare | Acoperirea placii de baza: Plastic Adaptor de aspirare inclus in livrare Cheie cu capat deschis inclusa in livrare Diametru adaptor de aspiratie: 35 mm Finisaj suprafata maner: Softgrip Ghidaj dublu pentru tevi Masa de frezare cu doua maini inclusa Opritor de adancime Optiunea de asamblare a ghidajului de taiere: Fata/spate Protectie impotriva aschiilor Protectie la suprasarcina Protectii de taiere Recomandare acumulator PXC min.: 3 Ah Reglarea continua a adancimii Reglarea fina a adancimii de frezare Sistem de blocare a axului Sistem electronic de control al vitezei Taietor de forma max.: 30 mm Tip de ambalaj: Cutie de ambalare Tip de control electronic al vitezei: Roata de reglaj Acumulatorii si incarcatorul nu sunt inclusi in setul de livrare! |
| Garantie | |
|---|---|
| Garantie persoane fizice | 24 luni |
| Garantie persoane juridice | 24 luni |
| Vrei sa compari cu alt produs din gama ? Click  Aici  |
|---|
Fii primul care evalueaza acest produs si ajuta alti clienti sa aleaga informat
Scrie un review