Suflanta de frunze fara fir Einhell Professional GP-LB 36/270 Li E BL combina puterea ridicata si designul ergonomic pentru indepartarea eficienta a frunzelor.
Suflanta de frunze fara fir de inalta performanta, de 36 V, face parte din puternica familie Einhell Power X-Change, unde toate bateriile, dispozitivele de sistem si incarcatoarele pot fi combinate flexibil.
Cu o viteza maxima a aerului de 270 km/h si o capacitate de suflare de 1.100 m3/h, suflanta gestioneaza cu usurinta frunzisul umed, murdaria si chiar fructele si nucile mici.
Unealta este alimentata de un motor fara perii Einhell.
Acest motor fara perii ofera mai multa putere si o durata de functionare mai lunga decat un motor conventional cu perii de carbon.
Dupa inregistrarea online, exista o garantie de 10 ani pentru motorul fara perii.
Ventilatorul axial puternic asigura un flux de aer uniform si eficient.
Modul de functionare dual ofera un flux maxim de aer folosind accesoriul de suflare, perfect pentru suprafete mai mari si frunzis umed, sau viteza maxima fara accesoriu, ideal pentru lucrul precis sub arbusti si tufisuri.
Capul suflantei este reglabil pe 4 niveluri pana la 90°, facilitand lucrul in locuri greu accesibile.
Frunzisul sau murdaria pot fi indepartate cu usurinta de pe sol.
Comutatorul turbo, in combinatie cu controlul continuu al vitezei, ofera o capacitate de suflare de maximum 1.100 m3/h.
LED-urile practice indica viteza setata in prezent.
Manerul echilibrat, cu prindere moale si cotiera, asigura o manevrare confortabila, in timp ce cureaua pentru antebrat ofera suport suplimentar si ajuta la ghidarea uneltei.
Acest lucru face ca perioadele mai lungi de utilizare sa fie confortabile si fara oboseala.
Suflanta de frunze fara fir este livrata fara baterie si incarcator.
Acestea sunt disponibile separat, de exemplu intr-un kit de pornire convenabil.
Membru al familiei Power X-Change, necesita 2 baterii de 18 V.
Tehnologie Twin-Pack: 2 baterii Power X-Change de 18 V – mai multa putere.
Motor fara perii – mai multa putere si timp de functionare mai lung.
Fara perii – garantie de 10 ani pentru motor dupa inregistrare.
Performanta ridicata datorita suflantei axiale puternice.
Comutator turbo – capacitate maxima de suflare.
Control electronic al vitezei cu afisaj LED practic.
Cap de suflare reglabil pentru zone greu accesibile.
Maner echilibrat cu prindere moale pentru lucru ergonomic.
Curea practica pentru antebrat pentru ghidarea usoara a uneltei.
Mod de functionare dublu datorita accesoriului detasabil pentru suflare.
Recomandarea noastra pentru rezultate optime: 3,0 Ah si mai mult.
Bateria si incarcatorul nu sunt incluse (disponibile separat).
| Atribute esentiale | |
|---|---|
| Debit de suflare | 1100 m3/h |
| Clasa de utilizare | Semi-profesionala |
| Demonstratie video | NU |
| Functie de aspirare | NU |
| Viteza maxima flux de aer | 270 km/h |
| Caracteristici operationale | |
|---|---|
| Valoare vibratii emise | 2.5 m/s2 |
| Turatie la mers in gol | 25000 rpm |
| Caracteristici acumulatori | |
|---|---|
| Tensiune acumulatori | 18 V |
| Capacitate acumulatori | - Ah |
| Tip acumulatori | Li-Ion |
| Numar acumulatori | 0 acumulatori |
| Dotari | |
|---|---|
| Accesorii suplimentare | NU |
| Motor fara perii | DA |
| Turatie reglabila | DA |
| Pornire lina | NU |
| Indicator descarcare acumulator | NU |
| Dimensiuni | |
|---|---|
| Greutate | 2.24 kg |
| Zgomot | |
|---|---|
| Nivel putere sonora | 100 dB |
| Informatii suplimentare | |
|---|---|
| Informatii suplimentare | Adaptor duza Afisaj LED pentru reglaj viteza Banda cu arici pentru suport brat Finisaj suprafata maner: Softgrip Lumina LED Mod turbo Reglare unghi inclinare cap de suflare Sistem electronic de control al vitezei Suport pentru brat Teava de suflare separabila Ventilator axial Acumulatorii si incarcatorul nu sunt inclusi in setul de livrare! Masina functioneaza cu 2 acumulatori, Li-Ion, 18 V! |
| Garantie | |
|---|---|
| Garantie persoane fizice | 24 luni |
| Garantie persoane juridice | 24 luni |
| Vrei sa compari cu alt produs din gama ? Click  Aici  |
|---|
Fii primul care evalueaza acest produs si ajuta alti clienti sa aleaga informat
Scrie un review