Cel mai bun ferastrau de banc pentru taieturi precise si lungi.
Cea mai buna inaltime de taiere din clasa de 100 mm: elimina rasturnarea pieselor pentru taieturi lungi mai rapide si precise.
Taieturi longitudinale precise de pana la 825 mm: ghidajul cu cremaliera si pinion asigura o precizie de neegalat.
Doua porturi pentru praf, zone unice de prindere, compatibilitate cu placi de ghidare, sistem de franare rapida si functionalitate de pornire lina pentru a imbunatati protectia utilizatorului si confortul in timpul utilizarii.
Reglaje fara scule pentru taierea tesirii cu resetare automata la 0 grade si 45 grade: astfel incat sa te poti concentra asupra lucrarii fara distrageri.
Instalatorii de dulapuri, tamplarii si constructorii de cadre se lupta adesea sa mentina acuratetea asupra taierilor longitudinale extinse.
Ferastraul de banc PRO HEAVY DUTY GTS100-254 ofera performante de neegalat cu cea mai buna putere din clasa de 2200 W si o inaltime de taiere de 100 mm, eliminand necesitatea de a intoarce piesa de prelucrat pentru a reduce timpul si efortul.
Ghidajul sau convenabil cu cremaliera si pinion asigura taieturi de pana la 825 mm precise si fara efort.
Proiectat pentru siguranta si confort la locul de munca, dispune de doua porturi de praf compatibile cu sistemele Click & Clean, zone de prindere unice, compatibilitate cu placi de ghidare in ghidajul de fixare, precum si pornire lina si un sistem de franare rapida pentru o protectie sporita.
Vei obtine taieturi tesite precise, fara scule, de la 0 grade la -2 grade si de la 45 grade la 47 grade, cu o resetare automata intuitiva la unghiuri standard de 0 grade si 45 grade - perfecte pentru o functionare eficienta.
Ferastraul de banc PRO HEAVY DUTY GTS100-254 ofera performante de neegalat pentru taieturi precise si lungi in lemn.
GARANTIE
Pentru toate sculele Profesionale de la Bosch ai garantie extinsa la 3 ani, indiferent ca esti persoana juridica sau fizica. Produsele vin in mod normal cu 12/24 luni perioada de garantie.
Pentru a activa GRATUIT garantia extinsa trebuie sa intri pe site-ul Bosch si sa completezi formularul cu datele produsului.
Detalii complete gasesti AICI.
RETUR
Nu esti sigur daca ai ales produsul potrivit? Vrei sa il vezi si sa il simti inainte?
Nicio problema!
Detalii complete gasesti AICI.
SERVICE
Uneltele tale sunt mereu in lucru.
Pentru a fi sigur ca nu te vei opri reteaua nationala Bosch Service ofera reparatie in garantie rapid, comod si simplu.
Garantia este pick and return si gratuita: chemi curierul, acesta preia produsul, este dus la service, problema remediata si apoi produsul se intoarce la tine.
Detalii complete gasesti AICI.
| Atribute esentiale | |
|---|---|
| Clasa de utilizare | Profesionala |
| Tensiune | 230 V |
| Dimensiuni panza | 254x30 mm |
| Demonstratie video | NU |
| Putere | |
|---|---|
| Putere nominala | 2200 W |
| Taiere | |
|---|---|
| Adancime de taiere 90 grade | 100 mm |
| Adancime de taiere 45 grade | 68 mm |
| Caracteristici operationale | |
|---|---|
| Valoare vibratii emise | - m/s2 |
| Turatie la mers in gol | 4500 rpm |
| Dotari | |
|---|---|
| Motor cu inductie | NU |
| Frana de motor | DA |
| Protectie la repornire | NU |
| Functie de glisare | NU |
| Picioare de sustinere cadru | NU |
| Pornire lina | DA |
| Turatie constanta | NU |
| Accesorii suplimentare | NU |
| Set de livrare | 1 panza de ferastrau circular, Optiline Wood, 254 x 2,8/1,8 x 30 mm, 24 Adaptor de aspirare a prafului Capac de protectie cu adaptor pentru aspirarea prafului Cheie hexagonala Cheie inelara Limitator paralel Limitator unghiular Tija de impingere Sina profilata |
| Dimensiuni | |
|---|---|
| Lungime masa de lucru | 713 mm |
| Latime masa de lucru | 579 mm |
| Greutate | 28.7 kg |
| Zgomot | |
|---|---|
| Nivel putere sonora | 105 dB |
| Informatii suplimentare | |
|---|---|
| Informatii suplimentare | Dimensiuni(LxlxH): 694x713x363 mm Reglarea unghiului de înclinare în plan vertical: 47 grade S / -2 grade D |
| Garantie | |
|---|---|
| Garantie persoane fizice | 24 luni |
| Garantie persoane juridice | 12 luni |
| Vrei sa compari cu alt produs din gama ? Click  Aici  |
|---|
Fii primul care evalueaza acest produs si ajuta alti clienti sa aleaga informat
Scrie un review