Aspirator cu aspiratie continua si mobilitate compacta.
Aspiratie continua puternica: Sistemul SFC restabileste peste 90% din puterea de aspiratie prin apasarea unui buton.
Puternic si versatil: Motorul de 1.200 W ofera performante constante atat pentru aplicatii umede, cat si uscate.
Sigur si de incredere: Certificarea de clasa L si protectia IPX4 asigura o functionare sigura in conditii dificile.
Compact si convenabil: Usor de mutat, depozitat si conectat direct la scule electrice pentru o extractie a prafului fara intreruperi.
Depunerile de praf, filtrele infundate si pierderea constanta a aspiratiei te pot incetini usor la munca. Cu PRO GAS12-25LS, poti sa uiti de intreruperi si sa te concentrezi pe a duce treaba la bun sfarsit. Sistemul sau SFC (Curatare Semi-Automata a Filtrului), exclusiv de la Bosch, restabileste peste 90% din puterea de aspiratie prin apasarea unui buton, in timp ce motorul de 1.200 W ofera performante constante si puternice atat pentru aplicatii umede, cat si uscate. Datorita certificarii de clasa L si protectiei IPX4, poti lucra in siguranta si cu incredere in conditii solicitante. Compact si robust, acest aspirator este usor de mutat, depozitat si conectat direct la sculele electrice prin priza si adaptorul integrat - astfel incat sa poti extrage praful in timp ce lucrezi, fara sa atingi murdaria sau sa pierzi timpul.
Proiectat pentru profesionisti, PRO GAS12-25LS exceleaza atat in aspirarea uscata, cat si in cea umeda. Gestioneaza cu usurinta sarcini solicitante precum gauritul, aschierea, scanarea peretilor si taierea. Este la fel de perfect pentru aplicatii mobile precum taierea, rindeluirea si frezarea muchiilor, chiar si in spatii interioare restranse.
PRO GAS12-25LS suporta atat functiile de aspiratie, cat si de suflare. Pentru aplicatii de suflare, este necesara o teava dedicata pentru suflare curata, care poate fi achizitionata separat.
GARANTIE
Pentru toate sculele Profesionale de la Bosch ai garantie extinsa la 3 ani, indiferent ca esti persoana juridica sau fizica. Produsele vin in mod normal cu 12/24 luni perioada de garantie.
Pentru a activa GRATUIT garantia extinsa trebuie sa intri pe site-ul Bosch si sa completezi formularul cu datele produsului.
Detalii complete gasesti AICI.
RETUR
Nu esti sigur daca ai ales produsul potrivit? Vrei sa il vezi si sa il simti inainte?
Nicio problema!
Detalii complete gasesti AICI.
SERVICE
Uneltele tale sunt mereu in lucru.
Pentru a fi sigur ca nu te vei opri reteaua nationala Bosch Service ofera reparatie in garantie rapid, comod si simplu.
Garantia este pick and return si gratuita: chemi curierul, acesta preia produsul, este dus la service, problema remediata si apoi produsul se intoarce la tine.
Detalii complete gasesti AICI.
| Atribute esentiale | |
|---|---|
| Clasa de utilizare | Profesionala |
| Demonstratie video | NU |
| Volum brut rezervor | 25 l |
| Putere de aspirare | 210 mbar |
| Tensiune | 230 V |
| Putere | |
|---|---|
| Putere nominala | 1200 W |
| Dotari | |
|---|---|
| Functie de suflare | DA |
| Rezervor de inox | NU |
| Priza pentru scule electrice | DA |
| Comutator curatare filtru | DA |
| Accesorii suplimentare | NU |
| Set de livrare | 2 x tuburi prelungitoare din plastic Duza pentru rosturi Filtru plisat plat Furtun de aspirare de 3.1 m Sac din pasla Teava cu cot |
| Dimensiuni | |
|---|---|
| Greutate | 9.4 kg |
| Zgomot | |
|---|---|
| Nivel putere sonora | 75 dB |
| Informatii suplimentare | |
|---|---|
| Informatii suplimentare | Sistem de curatare a filtrului: SFC Capacitate rezervor (bruta): 25 l Volum net (lichid): 18 l Volum net (uscat): 20 l Volum sac de filtrare din pasla: 10 l Clasa de praf aspirator universal: L Clasa emisiilor de praf: L Dimensiuni (L x l x H): 545 x 340 x 455 mm |
| Garantie | |
|---|---|
| Garantie persoane fizice | 24 luni |
| Garantie persoane juridice | 12 luni |
| Vrei sa compari cu alt produs din gama ? Click  Aici  |
|---|
Fii primul care evalueaza acest produs si ajuta alti clienti sa aleaga informat
Scrie un review