FUNCTIONALITATE MAXIMA: Poate fi utilizat atat pentru aplicatii umede, cat si uscate, pentru a colecta murdaria, praful si lichidele.
WIRELESS TOOL CONTROL: Conectarea fara fir a dispozitivului cu o alta unealta DEWALT dotata cu WTC permite pornirea si oprirea automata.
ACTIVARE DE LA DISTANTA: Telecomanda permite activarea dispozitivului de la distanta, sporind confortul si economisind timp.
FUNCTIONARE CONTINUA: Sistemul automat de curatare a filtrului asigura functionarea neintrerupta, curatand un filtru la fiecare 30 de secunde pentru a mentine un flux constant de aer.
ALARMA SONORA: Avertizeaza utilizatorul in cazul in care se produce o scadere a performantei.
CONTROL AUTOMAT: Priza de alimentare incorporata permite activarea automata a sistemului de aspirare de catre uneltele electrice.
COMANDA AUTOMATA DE PORNIRE SI OPRIRE: Dispozitivul continua sa functioneze timp de 15 secunde dupa oprire pentru a indeparta praful rezidual din sistem.
COMANDA TURATIEI: Optimizati performanta cu puterea de aspirare reglabila, care va permite sa controlati atat consumul de energie, cat si puterea de aspirare.
COMPATIBILITATE: Sistemul optional de rafturi de depozitare se potriveste atat cu TSTAK, cat si cu TOUGHSYSTEM, oferind diverse optiuni de depozitare, mobilitate si durabilitate.
SISTEM AIRLOCK: Conectarea rapida, usoara si sigura cu uneltele electrice compatibile DEWALT asigura o eficienta ridicata de extragere a prafului.
PROTECTIE IPX4: Rezistenta la praf si apa ofera protectie maxima in conditii dificile, sporind durabilitatea dispozitivului.
CONFORMITATE CU CLASA H: Eficienta de filtrare de 99,995% permite o functionare sigura in prezenta particulelor de praf cancerigene si patogene.
Dispozitivul nu este destinat utilizarii cu azbest.
PERFORMANTA MAXIMA: Ofera un debit de aer cu 16% mai mare si o presiune cu 11% mai mare decat modelul DWV902M, oferind performante de top pe piata, pastrand in acelasi timp designul dovedit al extractorului.
MANEVRABILITATE MAI BUNA: Deplasati-va liber pe santier datorita manerului telescopic si rotilor rezistente.
| Atribute esentiale | |
|---|---|
| Clasa de utilizare | Profesionala |
| Demonstratie video | NU |
| Volum brut rezervor | 38 l |
| Putere de aspirare | 250 mbar |
| Tensiune | 230 V |
| Putere | |
|---|---|
| Putere nominala | 1400 W |
| Dotari | |
|---|---|
| Functie de suflare | NU |
| Rezervor de inox | NU |
| Priza pentru scule electrice | DA |
| Comutator curatare filtru | DA |
| Accesorii suplimentare | NU |
| Set de livrare | 2 filtre conforme cu clasa H 1 furtun antistatic 32 mm x 4,6 m 1 telecomanda portabila 1 kit de extractie a prafului AIRLOCK 1 sac de praf din pasla 1 captuseala din plastic pentru rezervor |
| Dimensiuni | |
|---|---|
| Greutate | 15 kg |
| Zgomot | |
|---|---|
| Nivel putere sonora | - dB |
| Garantie | |
|---|---|
| Garantie persoane fizice | 24 luni |
| Garantie persoane juridice | 12 luni |
| Vrei sa compari cu alt produs din gama ? Click  Aici  |
|---|
Fii primul care evalueaza acest produs si ajuta alti clienti sa aleaga informat
Scrie un review